Her yıl New York Gelin Modası Haftası (NYBFW) için heyecanımız artıyor, nihayet beklenti BİTTİ. Tüm podyumları inceledik ve bu yıl tasarımcıların gümüş bir tepside çeşitlilik sunduğunu söylemekten memnuniyet duyuyoruz. 16 ülkeyi temsil eden 35’ten fazla tasarımcı ile sol, sağ ve merkezde çeşitlilik vardı. Devrim niteliğinde kumaşlar, rengarenk duvaklar ve ikoniklik arayan bir Gelin iseniz gelin modasına yön veren favori tasarımcılarımızdan 8’ini seçtik.

New York Gelin Modası Haftası Tasarımcıları

Naeem Khan

Bu koleksiyon için mükemmel kelimeler ‘Büyüleyici Rafya’ olurdu. Sürdürülebilir ve çevre dostu bir yaklaşım benimseyen Khan, Palmyra palmiyesinden sallanan püskülleri ve püskülleri bir araya getiren rafya kumaşlarını öne çıkardı. Bu koleksiyon hakkında soru sorulduğunda Khan, “sıradan bir şey istediğinizde” bu görünümlerin mükemmel olduğunu söyledi.

Kaynak: Naeem Khan

Monique Lhuiller

Yeni başlangıçlar ve beklenmedik sürprizlerden oluşan bir koleksiyon (çıkarılabilir pelerinler ve bolca eldiven), bu sezon bizi Aydınlanma Çağı’na götürdü. Romantik ve göz kamaştırıcı bir bahçe partisi düğününe ev sahipliği yaptığınızı hayal edin. Gümüş pullu, fırfırlı gül yaprakları ve çiçekli ipliklerle süslenmiş bu Gelin (Kusursuz gelin makyajı için bu yazıyı muhakkak okuyun ) görünümleri, FAB’yi Muhteşem’e taşıyor.

Kaynak: Jose Villa

Galia Lahav

“Couture Grandeur ve Hollywood Glam” ( Lahav’ın kendisi) tarafından çağrılan bu pist, günlerce cüretkar düşük bellere, cüretkar korsajlara, ışıltılara ve pırlantalara hizmet etti! Güçlendirmeye yeni bir anlam katan bu koleksiyon, her Geline uygun benzersiz bir görünüme sahipti.

Kaynak: Galia Lahav

Reem Acra

RENKLİ bir peçe gibi geleneksel olmayan hiçbir şey yoktur! Gökkuşağı podyumla buluştuğunda, Acra herkesin evlenmek (ya da yeniden evlenmek) istemesini sağladı. Modern estetiği gelinliğe dair her şeyle birleştiren koleksiyonu, moda sınırlarını yeniden tanımladı ve hepimizi koltuklarımızın kenarına oturttu. Bunu gördükten sonra düşündüğünüzü biliyoruz…

Kaynak: Reem Acra Weddings

LaPointe

İlk Gelin koleksiyonunu NYBFW’de görücüye çıkaran Sally LaPointe hayal kırıklığına uğratmadı. ‘Yeni Gelin’ için tasarlanan koleksiyonun tamamıyla podyumda devekuşu tüyleri, esnek scuba, suni deri, payetler veya şeffaf pamuktan çekinmedi. Düşük belden gelinliklere kadar bu pistin her yerinde devrim niteliğinde yazılar vardı.

Kaynak: Pist 360

Amsale

Amsales’ten Michael Cho, bir organze fantezisi hayal etti ve buna bir gün dedi. Gece boyunca gelişecek şekilde tasarlanan önlüklerin yer aldığı bu koleksiyon, “Yapraklarını açan bir Ayçiçeği”ni simgeliyor. Vizyonu, New York’taki yeraltı Caz kulüplerinin dumanlı romantizmi tarafından yönlendirildi ve puslu gri ve fildişi şaheseri bunu özetledi!

Kaynak: Pist 360

Mira Zwillinger

Bu 13 cüppeli koleksiyon bir UNITED podyumunda teşhir edildi! “Birlik ile harikalar yaratabileceğimizi” ifade etmek. Güç, cesaret ve büyümeyi bünyesinde barındıran Zwillinger, hem tasarıma hem de insanlığa değer kattı. Etki üretme konusunda başarılı olan tasarımcılara hayranız ve bu koleksiyon herkesi ‘mükemmel’ yaptı.

Kaynak: Pist 360

Ines Di Santo

Muhteşem boncuklar, renkli kristaller ve çiçek açan çiçeklerle dolu bir mücevher kutusu açtığınızı hayal edin… bu Ines Di Santo’nun  NYBFW gösterisiydi. Dünyanın dört bir yanındaki şehirlerden ilham alan Di Santo’nun önlükleri, sahnede zarafetle parladı. Elle kırpılmış çiçekli kadife, boncuklu kristal püskül ve yanardöner yüzeyler sergileyerek, seyahatlerini gerçekten kişileştirdi.

2022 new york gelin modası haftası
Kaynak: Ines Di Santo

Ve bu NYBFW için gelecek yılki podyum için hazırız!

 

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir