DünyaYaşam Tarzı

Başarıya Giden Yolda Kadın Girişimciler: En İlham Verici 10 Hikaye


Başarıya Giden Yolda Kadın Girişimciler: En İlham Verici 10 Hikaye

Günümüzde kadın girişimciler, özgürlükler, iş fırsatları ve ödüller almak ve sonuçlarımızın erkek girişimcilere göre eşit, hatta üstün olmasını sağlamak için elinden geleni yapıyor. Bunu başarmak için başarılı kadınlara öncülük etmeyi, hayallerimizi listenin sonuna koymayı ve motivasyonumuzu mainstreame koymamayı deneyerek çabalamak kesinlikle bir zorluk.

Kadınların kayda değer başarılarına ilham vermeyi arzulayanlar için, bol ödüllü ve özgürlüklerle dolu 10 başarılı hikaye aşağıdaki gibidir:

1. Spanx’in Sarah Blakely’sı

Sarah Blakely, gündüz vardiyası çalışmasından sonra geceyi, patent almaya harcayan ve işe başladıktan sonra kaslananlardan biri olan Spanx şirketinin sahibidir. Çok sayıda uluslararası ödüle layık görülen Blakely, Forbes tarafından eşsiz başarı elde eden kadınlar arasında sayılıyor.

2. Pitaya Silextin Kathy Kuo’su

Kathy Kuo, interaktif moda tasarım platformu Pitaya’yı kuran bir mühendistir. Beş oturum için $ 250 milyon değerindeki imaja sahiptir. Kuo, kendi disiplinini dezavantajlı konuma getiren bir etik olmadan başarıya ulaşmayı başardı. Şekerleme radyodan kimliğini gizli tutmak için kullanılan, isimsiz bir tasarımcı olarak başarısını sürdürmeyi başardı.

3. Techstarsın Ulaştırma Platformu Dinin Ayşe Kucuroğlu’su

Kücreköğlu, Northwest Express ve TechStars gibi büyük teknoloji şirketlerinin eşkurucusu ve teknoloji girişimcisi olarak kendini kanıtladı. Başarısının anahtarı çalışmasının sonuçlarına sadık kalmaktan geçtiğini söylüyor. Başarısı hala anlatılır.

4. Moda Güvenliğini Hedefleyen Donna Rocka

Donka Rocka moda platformu So Just Shop’u kurdu. Platform yeni tasarımcılar ve modaseverler arasındaki iletişimde ilham, uzmanlık ve güvenlik sağlar. Modanın yeni merkezi olma vizyonu olan misyonunu, web sitesinde kişisel olarak satış yapan tasarımcılar, moda endüstrisi için ürünler ve servisler üreten sanatçılar ve moda endüstrisi döngüsünden oluşan tasarımcılar arasında aracılık yaparak gerçekleştiriyor.

5. Özel Gereksinimlere Özel Bakımı Sağlayan Shannon Siriano

Shannon Siriano, iş teklifi kabul etme kararını ailesini çoklu sınav stresinden kurtarmak için aldı. “Hazır değilim” dedi. Sonuçta Happy Kids Care kurumunu kurdu ve şu anda özel gereksinimlere özel bakımın en büyük örneklerinden birini sağlıyor.

6. Teslimatlarda Kaliteyi Hedefleyen Solange Lopes

Solange Lopes, güvenilirlik ve kaliteyi teslimat sektöründe öne çıkarmayı amaçlayan portekizli bir girişimci olarak kendini kanıtladı. Lopes, teknolojiyi ve yaklaşımını taktiksel olarak yöneten bir emekver. Günümüz genç liderleri onu kendilerine örnek alıyor.

7. Organik Tohum Tarımını Hedefleyen Agnese Farina

Agnese Farina, tohum sektöründe etkinlik göstermek için Amerika Birleşik Devletleri tarımının çevre dostu bir yaklaşımla organik tohum işine girdi. Farina, tüm meyve ve sebze nesillerinde daha iyi kaliteyi hedefleyen başarılı bir şekilde organik tarım üretimini oluşturmayı başardı.

8. Kentsel Açılımı Hedefyleyen Samantha Russsington

Samantha Russsington, kentsel meydanlara pozitif değişim getirmeyi amaçlayan kresya mağazasının kurucusu, CityFam. Russsington, CityFam’la şehrin sosyal etkileşim için meydanlara yeniden yayılmasını hedefliyor.

9. Tasarım Alanında Başarıyı Hedefleyen Tippy Tippens

Tippy Tippens, arama bölümleri, teklifler, ürün fotoğrafları ve kullanıcı eğlence platformu Mercury Dijital Galeric ‘ in kurucusu olarak tasarım ve kullanıcı arayüzü alanlarında başarıya ulaşmayı başardı. Kurucuların ürettiği e-ticaret araçları sayesinde, kullanıcılar daha iyi tasarımlar üretebiliyor.

10. Sancak Ailesi ile Girişimci Girişimciliği Başlatan Ali Rigby

Ali Rigby, Sankal Ailesi isimli bir ekip kurdu ve girişimcilik ile ilgili bir şeyler yapma fikrine odaklandı. Rigby, ekibin ürettiği eğitimler, konferanslar ve programlar aracılığıyla birçok insanı girişimcilikle baş etmek için güçlendirdi ve sürdürülebilirlik döngüsünü yeniden canland
Evrim dönüşüme giden süreçte, kadın girişimciler başarının yanı sıra pozitif etkileri de beraberinde getiriyor. Farklı toplumların kız çocuklarına güç verme savaşının bir parçası gibi, bu alandaki cesur kadınlar, Evren’in sabitleyemeyeceği yenilikleri getiriyor. Onlar bize, sosyal gelişmenin, başarılı olmanın ve kendi hayallerimizi, hedeflerimizi kovalamanın bütün sihirlerini öğretiyor.

Maalesef, çoğu zaman, kadınların başarılı girişimcilere dönüşmelerine olan engel arttıkça tescilleniyor. Bu nedenle hala, girişimciliğin cinsiyetçi kalıplarının ötesine geçmek için çok az adım atılabiliyor ve bu topraklarda başarı söz konusu olduğunda, kadınlar henüz kolayca başarının kapısından içeriye alınamıyor.

Bugün, kadınların başarıya giden yolda ilham verici 10 hikayesini görmek için harekete geçiyoruz. İşte bu başarılı kadınlarla konuştuğumuz hikayeler:

İlki, Typhaine Ancelot’a ait. Genç bir teknoloji lideri olan Typhaine, kendi şirketi olan Linkurious’u kurarak, sanal gerçekliği çok daha güvenli hale getirmek için mücadele veriyor. Sonraki hikaye, DJ Lynsey Holloz adında bir disk jokeyi anlatıyor. Kendi müzik kariyerini başlatmak için küçük bir müzik şirketi kurdu. Şu anda, Holloz, tesisinde stüdyosunda ve müzik dersleri vererek kendi müzik plak şirketini genişletiyor.

Daha sonra, San Francisco’da kurulmuş bir medya şirketini ele alıyoruz. Galia Guberman, bu şirketi kurarak, Dijital Medya Mühendisliği alanında kendi başına bir imparatorluk inşa ediyor. Bütün bunları Abandon Sound’un başında.

Galina Tica, sağlık sektöründe bir devrim başlatmak için Romanova Healthcare turizm platformunu kurdu. Birçok Güney Amerikalı hasta, arzuladıkları ameliyatların, sağladıkları daha ekonomik hizmetler nedeniyle Galina’nın şirketine daha sık tercih ediyor.

Son olarak, Sivan Yaari adında bir nonprofitsa orgazasyonu örgütlüyoruz. İsrail içi akıllı çözümlerin geliştirilmesine odaklanan Impact First’in sahibi olan Yaari, bayanların işlerine emekleri ile katkıda bulunuyor. Bu her seferinde büyük başarılara yol açıyor ve kadınların başarı hikayelerinin önünü açıyor.

Bu 10 kadın girişimcinin hikayesi, başarıya giden yolda ilham verecek. Onların başarıları, kadınların dünyanın her yerindeki engelleri aşarak çarpıcı başarılara ulaşmasına izin veriyor. Tüm bunların öyküsünün devam edebilmesi için, bugün oluşturulan tüm cinsiyetçi çevrelerin yıkılmasına, kurtarılmasına ve her cinsiyetin kadınların da her işte başarıya ulaşabileceğine inanmak için çalışılmalıdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu