ELIE SAAB HAUTE COUTURE PARİS’TEN CANLI YAYINLANAN ŞOVUN TEKRARINI İZLEYİN

A/W 22-23

BAKIŞLAR

Look 70
Look 1
Look 2
Look 3
Look 4

Alacakaranlığın BAŞLANGICI

Yıldızlar titreşerek uyanmaya başlamadan önceki askıya alınmış sükunetin son örneği. Alacakaranlığın canlı hareketi gibi, ELIE SAAB Haute Couture Sonbahar/Kış 2022-2023, fantezilerin ve gizemin ortaya çıkabileceği büyülü bir olasılık anını uyandırıyor.

KONUM

Paris’in Haut-Maris semtindeki Le Carreau du Temple, ELIE SAAB Haute Couture Sonbahar/Kış 2022-2023 sergisi için başkalaşıyor. Sıcak ışık, cam ve metal yapının içinden dalgalanıyor ve mekanı sedefli bir parlaklıkla kaplıyor – ortaya çıkarmak için büyüleyici bir ortam Alacakaranlığın hareketini somutlaştıran bir koleksiyon. Şeffaf beyaz duvaklar ve pelüş beyaz halı, podyumu tanımlamak ve ikonik 19. yüzyıl kapalı pazarını alacakaranlığın başlangıcına dönüştürmek için bu doğal ışıltıyı bir araya getiriyor.

ZANAATKARLIK

Ethereal tonlar, zengin dokular ve kıvrımlı çizgiler, kısa bir an için gerçek ve hayali olan gündüz ve gece arasındaki inceliği somutlaştırır.

DETAYLAR

Görkemli kumaşlar, vücudu figür tanımlayan formlarda kucaklayan fantastik rüya manzaralarında karmaşık bir şekilde süslenmiş nakışlarla harika bir şekilde örtüşüyor.

 

KAMERA ARKASI

ELIE SAAB Haute Couture Sonbahar/Kış 2022-2023 koleksiyonu ‘Alacakaranlığın Başlangıcı’nın perde arkasına bir göz atın

Elie Saab’ı Tercih Eden Ünlü İsimler

Ürdün Kraliçesi Rania, 1999 yılında gerçekleşen taç giyme törenine kendisi için özel olarak tasarlanmış muhteşem Elie Saab tuvaletiyle katılmıştı. 2012 yılında ise Lüksemburg Prensi Guillaume ile evlenen Prenses Stephanie’nin Elie Saab imzalı gelinliği, basında geniş yer almış, 4 metre uzunluğundaki ipekli tülden muhteşem duvak tasarımı ile çok konuşulmuştu.

2013 yılında Lüksemburg Prensi Felix ile evlenen Prenses Claire de gelinliği için Elie Saab’ı seçen isimlerden. İpek işlemeli – Fildişi Fransız chantilly danteli üzerine gümüş rengi taşlarla süslenmiş gelinlik, oldukça beğeni toplamıştı. Elie Saab hayranlarından bir başkası ise yine İsveç Prensesi Madeleine. Nikah öncesindeki düğün yemeği gecesinde açık pembe işlemeli bir Elie Saab tuvalet giyen prenses, kraliyet davetlerinde de sık sık Saab’ın giysilerini tercih ediyor.

Hollywood ve müzik dünyasının yıldızları arasından ünlü tasarımcının kreasyonlarını her zaman övgüyle taşıyan isimler arasında ise Halle Berry, Catherine Zeta-Jones, Christina Aguilera, Beyonce, Angelina Jolie, Elizabeth Hurley, Teri Hatcher, Heather Graham, Sharon Stone, Rihanna, Blake Lively, Lily James, Toni Garrn, Aishwarya Rai, Sonam Kapoor, Marcia Cross, Emmanuelle Béart, Nawal Al Zoghbi, Toni Collette ve Marion Cotillard geliyor.

2014 Oscar töreninde Angelina Jolie gümüş payetli Elie Saab tuvaletiyle göz kamaştırmış; Jennifer Lopez, 2015 Oscar töreninde giydiği derin V dekolteli pudra rengi işlemeli, Elie Saab tuvaletiyle tüm dünya basının ilgisini üzerine çekmiş ve Saab yine Oscar’a imzasını atmıştı. Naomi Watts ise 2015 Cannes Film Festivali’nde giydiği gri-mavi sırt dekolteli, kuş tüyleriyle zenginleştirilmiş kuyruklu Elie Saab tuvaletiyle yıldız gibi parlamıştı.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir